Takip Edin

Genel

Yurtdışından gelen cep telefonu, televizyon gibi teknolojik ürünlerden euro bazında bandrol ücreti alınacak

Yayınlanma tarihi

-

Bugün Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan karar doğrultusunda, yurt dışından getirilen cep telefonu, radyo, video ve birleşik cihazlar ile bunların dışındaki görsel ve işitsel yayınları alabilen cihazlar için bir defaya mahsus olmak üzere 2020 yılından itibaren geçerli olmak üzere ücret alınacağı yayınlandı.

Buna göre televizyonlarda 51 ekrana kadar 10 Euro, 52 ekran-67 ekran arası 16 Euro, 68 ekran-85 ekran arası 22 Euro, 86 ekran-116 ekran arası 34 Euro, 117 ekran-148 ekran arası 40 Euro, 148 ekran ve yukarısı için 80 Euro, oto televizyonu için ise 8 Euro ücret alınacak.

Radyolarda cep tipi, 1 Euro, saatli radyo ve radyolu saatler, bir müzik aleti üzerindeki radyolar, oyuncaklar üzerindeki radyolar ve ışıldaklar ve radyolu vantilatörlerden 1 Euro, oto radyo alıcılarından 1 Euro, taşınabilir radyo alıcılarından 2 Euro ücret alınacak.

Radyolarda ise cep tipi, 1 euro, saatli radyo ve radyolu saatler, bir müzik aleti üzerindeki radyolar, oyuncaklar üzerindeki radyolar ve ışıldaklar ve radyolu vantilatörlerden 1 euro, oto radyo alıcılarından 1 euro, taşınabilir radyo alıcılarından 2 euro ücret alınacak. Video cihazlardan da 18 euro alınacak.

Bu cihazlara ek olarak bilgisayar ve tablet alındığında 10 euro, cep telefonu alındığında ise 20 euro bandrol ücreti alınacak.