Takip Edin

Sosyal Medya

YouTube TikTok’a rakip oluyor

Yayınlanma tarihi

-

YouTube tarafından, mobil versiyonda kullanılacak 15 saniyeden kısa videoların paylaşılacağı bir özelliğin test edildiği açıklandı.

youtube vs tiktok

TikTok, kısa bir süre içerisinde 800 milyon kullanıcıya ulaşan video paylaşım platformu. Başta Çin, Hindistan, Brezilya, ABD ve Türkiye’de oldukça popüler olan bu platform yükelişini sürdürürken, rakipleri de kullanıcı kitlerisini elde tutmaya çalışıyor. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube da, TikTok’un en büyük rakiplerinden. ABD merkezli platform yeni gelecek özelliğle TikTok’a meydan okumayı planlıyor.

Sadece YouTube mobil versiyonunda kullanılacak bu özellikle, 15 saniyeden daha kısa videoların hızlıca paylaşılmasının önü açılacak. TikTok’a benzer şekilde, kullanıcılar kayıt butonuna basılı tutarak videolarını kaydedececek, tekrar dokunarak veya butondan ellerini çekerek kaydı sonladıracak. Bu işlem, 15 saniye uzunluğunda video çekimi yapılana kadar tekrarlanacak. Kayıt tamamlandığında, YouTube klipleri birleştirecek ve tek bir video olarak yükleyecek.

Şimdilik test edilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde aktif olması bekleniyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR