Takip Edin

Genel

Yeni nesil kredi kartı Apple Card tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Apple gerçekleştirdiği etkinlikte, kredi kartı Apple Card‘ı tanıttı. Klasik kredi kartından farklı olan Apple Card, kullanıcısına gerçekleştireceği avantajlarla ön plana çıkıyor.

Apple Card’ın en dikkat çeken özelliği üzerinde fiziksel olarak kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV numarasının bulunmaması. Böylece kart bilgileri fiziksel olarak kopyalanamıyor. Apple Pay ödeme sistemini kabul eden her yerde kullanabilecek bu karta sahip olmak için Apple Wallet uygulamasını yüklemek gerekiyor. Uygulama üzerinden Apple Card başvurusu yaptıktan sonra, hem fiziksel kart hem de telefonunuza yüklü bir dijital kart sahibi oluyorsunuz. Böylelikle cüzdanınızın yanınızda olmadığı durumlarda telefon üzerinden Apple Card ile alışveriş yapabilirsiniz.

Apple Card kullanmanın, başka bir avantajı da her alışverişinizden sonra harcamalarınızın %2’sini hesabınıza geri aktaracak. Apple mağazalarından yapılacak haramlarda bu oranın %3’e çıkacağı belirtilirken, Apple Card için herhangi bir kart aidatı alınmayacağına değinildi. Faiz oranlarının da oldukça düşük olacağı belirtilen bu kart, makine öğrenmesiyle beraber sizin nelere harcama yaptığınızın raporunu tutuyor. Kullanıcı verilerinin gizliliğine her fırsatta değinen Apple, harcama bilgilerini reklam verenlerle paylaşmayacak.

Ülkemizde Apple Pay ödeme sistemi olmadığı için yakın zamanda kullanılmasının beklenmediği, bu yeni ödeme sistemi başta ABD olmak üzere birçok ülkede kullanılmaya başlanacak.