Takip Edin

Bilgisayar

Yeni MacBook Pro, FCC onayı aldı

Yayınlanma tarihi

-

Eylül ayında MacBook Pro modelinin yeni bir versiyonunu çıkaracağı söylenen Apple, bu cihaz için FCC (Federal İletişim Komisyonu), onayını aldı. 16 inç boyutunda olacağı düşünülen bu cihazın daha ince çerçeveli bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

Uzun zamandır, Apple’ın yeni bir MacBook Pro modelinin tanıtacağına dair söylentiler dolaşıyordu. En son 2017 yılında tasarım güncellemesi alan MacBook Pro’nun, Eylül ayında tanıtılacak modelle yeni bir tasarıma sahip olacağı bekleniyor.

Daha önceleri Avrasya Ekonomi Platformu’nda ortaya A2159 seri numarasıyla ortaya çıkan bu modelde, 16 inç boyutuna ve 3070×1920 çözünürlüğe sahip bir ekranın bulunacağı konuşuluyor. AMD’nin Navi grafik işlemcisi ve Intel işlemcilerden gücünü alacak bu cihazda, hızlı şarj desteği de bulunacak. Ekran boyutunun artmasına rağmen kasa boyutunda çok fazla değişimin olmayacağı düşünülen bu cihazda, ince çerçeveye sahip kasa kullanılacak. Ayrıca geçtiğimiz versiyonda hayatımıza giren Touch Bar’ın da daha ergonomik bir versiyona güncelleneceği düşünülüyor.