Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

WatchOS 7 duyuruldu!

Yayınlanma tarihi

-

Apple, WWDC 2020 etkinliğinde, akıllı saatlerinde yer alan watchOS işletim sisteminin yeni sürümü watchOS 7’yi duyurdu.

WachOS7

WatchOS 7’de yeni saat kadranları geliyor. Kullanıcı tarafından da özelleştiriebilen bu kadranları, isterseniz diğer kullanılarla da paylaşabiliyorsunuz. Bu özelliği direkt olarak bir Apple Watch ile veya sosyal medya aracılığıyla takipçilerinize özel tasarm kadranınızı paylaşabilirsiniz.

Yeni işletim sisteminin en ççok konuşulacak özelliklerinden biri el yıkama özelliği olacak. Malum COVID19 salgınından sonra sık sık el yıkamak hayati bir zorunluk haline geldi. WatchOS 7 ile beraber gelecek bu özellikle, hareket sensörleri, mikrofon ve makine öğrenmesi aracılığla Apple Watch elinizi yıkadığınızı anlayıp, saatte 20 saniyelik bir gerisayım başlatacak. Ayrıca, günlük el yıkama alışkanlığınızı da takip edebilecek Apple Watch, evinize geldiğinizde de sizi el yıkamanız için uyaracak.

Uyku takibi özelliğini de gelen WatchOS 7 ile beraber sensörler vasıtasıyla uyuduğunuzda, uyku ve solunum kaliteniz ölçülebilecek. Uyandığınız zaman grafikleri vasıtasıyla günlük uyku kalitesini kullancısına gösterme imkanı sağlayacak. Ayrca, uyku modunda ekranı tamamen kapatacak Apple Watch, alarm kurduğunda kullanıcısını rahatsız etmeden uyandıracak.

POPÜLER BAŞLIKLAR