Takip Edin

Tablet

Ultra dayanıklı tablet: Samsung Galaxy Tab Active Pro Tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, IFA 2019 etkinliğinde yeni tableti Galaxy Tab Active Pro modelini tanıttı. Cihaz, dış etkenlere karşı dayanıklılığıyla dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Tab Active Pro

Galaxy Tab Active Pro tasarlanırken, cihazın başına gelebilecek tüm dış etkiler düşünülmüş. Dış bölümünde yer alan çerçeve sayesinde darbelere karşı dayanıklı olan cihazda, IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikası da bulunuyor. Askeri standartlarda teste sokulan Galaxy Tab Active Pro, 1,2 metreye kadar yükseklikten düşme testinden başarıyla geçebildi.

Galaxy Tab Active Pro’nun 10 inç boyutunda 1920×1200 çözünürlüğe ve 550 nit parlaklığa sahip ekranı, özel bir panel ile korunuyor. Bu panel cihazın iş güvenliği eldivenleri ile kullanılmasına da olanak sağlıyor. İşlemci olarak içerisinde Qualcomm Snapdragon 710 kullanılan cihazda, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama bulunuyor. 7600 mAh bataryası olan Galaxy Tab Active Pro kutusundan Android 9 Pie ile çıkıyor.

Ön tarafında 8 MP kamera bulunan cihazın arka bölümünde 13 MP kamera yer alıyor. S-Pen ve DeX hizmetini destekleyen cihazın, 4 yıl boyuca güncelleme garantisi bulunuyor.

İlk olarak 1 Ekim tarihinde Almanya’da satışa sunulacak cihazın Wi-Fi destekli modeli 600 euro, LTE destekli modeliyse 670 euroya satılacak.