Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

Sony’nin giyilebilir kliması satışa çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Japon teknoloji devi Sony, giyilebilir klima ürününü satışa çıkardı. Sıcak günlerde kurtarıcı olması beklenen cihaz, gelen ilk tepkilere göre yaygınlaştırılacak.

Giyilebilir teknoloji ürünleri insan hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Akıllı saatler bileklikler, VR ve AR ürünleri derken, giyilebilir klima hayatımıza girebilir. Aslında çok basit bir çalışma prensibi olan bu cihaz, özel tasarlanmış bir tişörtün arka bölümünde yer alan keseye yerleştiriliyor. Telefonla Bluetooh bağlantısıyla kontrol edilebilen bu cihaz, istenilen ısı seviyesine ayarlanabiliyor. Sırt ve boyun sağlığına zararı bulunmadığı söylenen bu cihaz, boyutu nedeniyle rahatsızlıkta vermiyor.

iOS ve Android platformlarındaki cihazları destekleyen bu cihaz, 2 saat batarya süresi sunuyor. İlerleyen zamanlarda gelecek güncellemeyle daha uzun batarya süresi sunacağı düşünülüyor.

Şimdilik sadece Japonya’da 117 dolar fiyat etiketiyle satılacak giyilebilir klima, gelen ilk tepkilere göre diğer ülkelerde de satışa sunulacak.

Giyilebilir Teknoloji

Honor Band 5 tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Huawei’in alt markası Honor, yeni bilekliği Band 5 modelini tanıttı. Uygun fiyatıyla dikkat çeken cihaz, üzerinde yer alan sensörleriyle rakiplerine fark atıyor.

Uygun fiyatlı iyi bir akıllı bileklik sahibi isteyenler için önlerinde fazla seçenek bulunmuyor. Honor’un duyurduğu bu cihaz, hem uygun fiyatı hem de özellikleriyle rakiplerinden sıyrılıyor. Band 5 modelinde 0,95 inç boyutunda AMOLED ekran bulunuyor. Tek bir dokunmatik tuş ile kontrol edilebilen bu ekrandan arama ve bildirimlerini görebiliyorsunuz. Ayrıca cihazda bulunan sensörler sayesinde, egzersiz ve uyku takibi yapılabiliyor. Düzenli olarak kalp ritmini ölçme yeteneği olan Band 5, kandaki oksijen oranını ölçebiliyor.

50 metreye kadar suya dayanıklı olan bu cihaz, Android 4.4 ve iOS 9 üstü cihazlarla kullanılabiliyor. Bluetooth 4.2 bağlantısına sahip cihazda, NFC bağlantısına sahip ek bir versiyon bulunuyor.

İlk olarak 29 Temmuz’da ilk olarak Çin’de satışa sunulacak olan Honor Band 5, 27 dolar fiyatla satılırken NFC özelliğine sahip versiyon 31 dolara satılacak.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Galaxy Watch Active 2’nin basın görseli ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtmasını beklediğimiz yeni akıllı saati Galaxy Watch Active 2‘nin basın görseli otaya çıktı.

Samsung’un basın görselleri önceki sızıntıları doğrular nitelikte. Basın görsellerinde cihazın oldukça sade bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Dairesel bir ekrana sahip bu cihazda, döner çerçeveli bir yapı yer almıyor. 40 mm ve 44 mm çaplarında iki farklı boyutu bulunan Galaxy Watch Active 2’nin siyah, gümüş ve altın versiyonları da bulunacak.

Sade tasarımına rağmen oldukça yetenekli olan cihazda, gelişmiş bir kalp ritmi sensörü bulunuyor. Böylece EKG çekme gibi özelliklere sahip olacak Watch Active 2’de düşme sensörünün de bulunması bekleniyor. Ayrıca LTE bağlantı seçeneğine sahip ek bir versiyonu bulunacak cihaz, telefondan bağımsız bir şekilde kullanma özelliğine sahip olacak. Üzerinde yer alan hoparlör ve mikrofon sayesinde görüşmeler imkan verilecek Galaxy Watch Active 2’nin normal versiyonunda 237 mAh , LTE versiyonunda ise 340 mAh batarya yer alacak.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Apple, Walkie Talkie uygulamasının kaldırdı

Yayınlanma tarihi

-

Apple, akılı saati Apple Watch’ta yer alan anlık iletişim uygulaması Walkie Talkie’yi güvenlik açığı nedeniyle kaldırdığını duyurdu.

Apple Walkie Talkie uygulamasının kaldırdı

Apple Watch üzerinden anlık olarak sesli diğer kullanıcılarla sesli iletişime girilen bu uygulamadaki güvenlik açığı nedeniyle, iPhone kullanıcılarının habersiz olarak dinlenmesine neden oluyordu. Ünlü teknoloji sitesi TechRunch’a yapılan açıklamada. Bu firma yaşanan bu sıkıntıdan dolayı üzgün olduklarını ve uygulamanın sorunlarını çözüldükten sonra tekrar yayınlanacağını açıkladı.

Güvenlik açığının bir kullanıcı vasıtasıyla keşfedildiğini açıklayan Apple, güvenlik açığının kötü niyetli kişiler kullanmadan uygulamayı kaldırdıklarını belirtti.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

3. nesil AirPods ile ilgili ilk bilgiler geldi

Yayınlanma tarihi

-

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods’un yeni nesil versiyonuyla ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. Tasarımsal olarak ufak iyileştirmelere gidilirken, cihazın dayanıklığını ve performansını arttırılacak.

2020 yılında duyurulması beklenen yeni AirPods, şimdiki versiyonlara göre daha spor görünüme kavuşacak. IP68 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı olacak. Yeni bir renk seçeneği gelmeyecek olan yeni AirPods’ta, en dikkat çekici gelişme ise gürültü engelleme özelliğinin bulunması. Ses kalitesi bakımından önemli derecede katkıda bulunması beklenen bu özelliğin pil ömrünü azaltabilir.

Ayrıca, yeni nesil AirPods’un yanı sıra kablosuz kafa bantlı bir kulaklık üzerine çalışmalar sürdüren Apple’ın, 2020 yılının ilk aylarında iki cihazı da tanıtması bekleniyor.

Devamını oku

POPÜLER BAŞLIKLAR

Content Protection by DMCA.com