Takip Edin

Mobil

Sony Xperia 2 sızdı

Yayınlanma tarihi

-

Sony’nin Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2019’da tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi telefonu Xperia 2‘nin tasarımı sızdırıldı.

Sony Xperia 2 sızdı

Sony, her ne kadar akıllı telefon piyasasında zor zamanlar geçirsede yeni modeller tanıtmaktan vazgeçmiyor. Ülkemiz piyasasından yakın zamanda çekilen Japon teknoloji devi, Xperia 2 modelini çıkarmaya hazırlanıyor.

Eylül ayında Berlin’de gerçekleşecek olan IFA 2019‘da tanıtılması beklenen Xperia 2’de, tasarımsal olarak bir önceki modelden küçük farklılıklar bulunması dikkat çekiyor. 21:9 oranına sahip ekran bulunacak Xperia 2’nin, alt ve üst bölümlerde ince de olsa çerçeve yer alıyor. Tasarımsal olarak en büyük değişikliğin yaşandığı arka kamera bölümündeyse, üçlü kamera sistemi bir önceki modelde ortadayken, sol bölüme alınmış.

Donanım olarak oldukça büyük değişiklikler beklemediğimiz cihazda, yine Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 855 kullanılması bekleniyor. Cihazda gelecek en büyük yeniliğin 5G ile gelmesi beklenirken, diğer özellikleri bakımdan henüz başka bilgi bulunmuyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR