Takip Edin

Mobil

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu 3’e katlanacak

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un MWC 2020 etkinliğinde tanıtmasını beklediğimiz yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip hakkında yeni iddia ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre cihaz, beklenildiği gibi 2’ye değil, 3’e katlanır bir yapıda bulunacak.

İlk katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold’u geçtiğimiz yıl tanıtan Samsung, bu yıl ikinci katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Flip’i tanıtmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır Motorola Razr gibi içe doğru katlanabilir bir yapıda olması beklenen cihazın, bugün değişik bir formda çıkacağı iddia edildi.

Çinli kaynaklardan gelen bilgilere göre cihazın aşağıda görünen görseldeki gibi iki kıvrım noktası bulunacak. Böylece iki farklı ekran yerine tek ekran üzerinden tüm işlemlerin yapılabilmesi mümkün olurken, daha ufak boyuta sahip olacak. Aldığı şekil yüzünden isminde Z harfi bulunduğu iddiası bulunuyor.

Galaxy Z hakkında ortaya çıkan diğer bilgiler ise; 6,7 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı, Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisi ve 256 GB dahili depolamaya sahip olacağı konusunda. Uygun fiyatlı olması beklenen bu cihazın 11 Şubat tarihinde tanıtılması bekleniyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR