Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy Fold piyasaya çıkmaya hazır

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold, yaşadığı ekran problemi çözüldü. Firmanın telefonun yakın zamanda piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung’un katlanabilir telefon macerasına kabus gibi bir başlangıç yaptı. Şubat ayında tanıtılan Galaxy Fold’un piyasaya çıkmadan çok kısa bir süre öncesinde, test etmesi için dağıtılan telefonların 2 gün içerisinde ekran arızası vermesi, cihazın geleceğini belirsiz kılmıştı. Ancak, bu problemin üzerine soğukkanlılıkla giden Samsung, dağıtılan tüm test telefonlarını topladı ve neden hasarlandıklarına dair çalışmalarda bulundu.

Bugün gelen haberlere göre, Galaxy Fold’un tüm sorunları çözüldü ve gerekli iyileştirmeler yapılarak cihazın piyasaya çıkmaya hazır olduğu söyleniyor. Samsung’un, Galaxy Fold’un ekranın hasar almasına neden olan menteşe problemini çözdüğü ve ekran koruyucu filmin sağlamlaştırdığı tahmin ediliyor.

Henüz bu konu hakkında Samsung tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Fakat, Galaxy Fold’un Eylül ayına gelmeden piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.