Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy A80 tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, A serisinin en güçlü telefonu Galaxy A80 modelini düzenlediği etkinlikte tanıttı. İlk defa tamamen çerçevesiz ekrana sahip bir telefon tanıtan Samsung yeni telefonu, tasarım detayları olarak oldukça dikkat çekici.

Galaxy A80’nin ön tarafında tamamen çerçevesiz yapıda ekran bizi karşılıyor. 6.7 inç boyutundaki bu ekran FullHD+ çözünürlüğe sahip SuperAMOLED panelden oluşuyor. Gücünü Snapdragon 730 işlemcisinden alan cihazda, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama bulunuyor. 3700mAh bataryası bulunan Galaxy A80 kutudan Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çıkıyor.

Kamera bölümünde oldukça ilginç bir yapı bulunuyor. Ön ve arka bölümünde telefonun tasarımı sayesinde ortak kamera yapısı kullanılıyor. 3’lü kuruluma sahip kameranın özelliklerine gelirsek. İlk kamerada bizi 48MP çözünürlüğünde f/1,8 diyafram açıklığına sahip sensör, ikinci kamerada 8MP çözünürlüğünde f/2,4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı sensör karşılarken, üçüncü kamerada derinlik algılayıcı ToF lens bulunuyor.

Samsung Galaxy A80’nin; Hayalet Siyahı, Hayalet Beyazı ve Melek Altını olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunacak. Ülkemiz fiyatı henüz belli olmayan cihazın fiyatı 649 dolar olarak açıklandı. Ayrıca cihazın 29 Mayıs tarihinde piyasaya çıkacağı açıklandı.

POPÜLER BAŞLIKLAR