Takip Edin

Mobil

Samsung, Apple’a katlanabilir ekran tedarikine başladı

Yayınlanma tarihi

-

Bugün gerçekleştireceği Keynote etkinliğinde yeni iPhone modellerini tanıtacak olan Apple, yakın zamanda yeni bir seri tanıtmanın planlarını yapıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre, bu proje için Samsung’dan katlanabilir ekran tedarikine başlandığı yönünde.

Samsung, ekran piyasasında lider firmalardan. Birçok akıllı telefon üreticisi cihazlarında Samsung markalı ekran panellerine yer veriyor. Apple da sadece bunlardan biri. ABD merkezli teknoloji devi, iPhone modellerinde de Samsung panellere yer veriyor.

Çin’de en çok kullanılan sosyal medya platfromlarından biri olan Weibo’da ortaya atılan iddialara göre Apple, katlanabilir ekranlı bir cihaz üretimine başladı. 2021 yılında tanıtılması beklenen bu cihazın, üretim aşamasında büyük aşamanın kaydedildiği hatta Samsung’dan ekran tedarikine başlandığı söyleniyor.

Fonksiyon olarak iPad ile iPhone karması bir yapıda olması beklenen bu cihazla ilgili henüz pek bilgi yer almazken, gelecek yıl bu zamanlar düzenlenecek olan Keynote etkinliğinde tanıtılacağı düşünülüyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR