Takip Edin

Donanım

Qualcomm yeni işlemcileri Snapdragon 865, 765 ve 765G’yi tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Qualcomm düzenlediği etkinlikte yeni nesil işlemcileri Snapdragon 865, Snapdragon 765 ve Snapdragon 765G modellerini duyurdu. Bu modellerden Snapdragon 865 üst seviye cihazlarda yer alacakken, diğer işlemciler orta seviye telefonlarda yer alacak.

Qualcomm’un etkinlikte tanıttığı 3 işlemcide de 5G bağlantı desteği bulunuyor. Qualcomm Snapdragon 865 modelinde dahili 5G modem bulunmazken, diğer modemlerde bulunuyor. Bu da orta segmette daha uygun fiyatlı telefonlar göreceğime işaret ediyor.

Qualcomm etkinlikte Snapdragon 865 işlemcisinin yüksek performansına dikkat çekerken, işlemcinin saniyede 15 trilyon işlem kapasitesiyle bir önceki nesle göre %25 daha yüksek grafik ve yapay zeka vereceği belirtildi. Kamera bölümünde de büyük yenilikler barındıran Snapdragon 865, 8K çözünürlüğünde 30fps video çekme ve 8K çözünürlüğünde video çözümleme olanağı sağlıyor.

Her üç işlemci hakkında da daha fazla detay vermeyen Qualcomm’un yeni işlemcilerine sahip ilk cihazlar, 2020 yılının ilk ayından itibaren göreceğiz.

POPÜLER BAŞLIKLAR