Takip Edin

Mobil

Motorola katlanabilir ekranlı Razr modelini duyurdu

Yayınlanma tarihi

-

Motorola ilk katlanabilir ekranlı telefonu Razr modelini resmen duyurdu. 2004 yılında yılında piyasaya sürülen ilk Razr modelinden ilham alınarak tasarlanan cihaz dikine katlanabilen ekranıyla çok az yer kaplıyor.

Katlanabilir ekranlı cihazlar günden güne artmaya devam ediyor. Huawei, Samsung, FlexPai firmalarının ardından Motorola da katlanabilir ekranlı cihazını duyurdu. Daha önce tanıtılan cihazlarda katlanabilir ekranın amacı daha geniş ekrana sahip bir telefonu cepte taşınabilecek boyuta getirmek hedeflenirken, Motorola Razr’da, minimal yapıda bir telefon üretme amacına gidilmiş. Ayrıca, cihazda tamamen gizlenen menteşeler sayesinde dayanıklılık nedeniyle oluşabilecek sorunların önüne geçilmiş.

İç bölümde katlanabilir 6,6 inç boyutunda 21:9 sinematik oranlı 2141×846 piksel çözünürlüğe sahip OLED ekrana sahip olan cihazın, dış bölümünde ise 2,7 inç boyutunda OLED ekran yer alıyor. Özellikle gelen arama bilgisini almak için kullanmak için konumlandırılan dış ekrandan birçok temek işlev de gerçekleştirilebiliyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon 720 işlemcisinden alan cihazda, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimi bulunuyor. Boyutunun ufak olmasından dolayı sadece 2.510 mAh bataryaya sahip olan telefonda 15W hızlı şarj desteğiyle bu sorun giderilmeye çalışılmış. Android 9.0 Pie işletim sistemiyle kutusunda çıkan Motorola Razr’da fiziksel SIM girişi bulunmuyor. Bu da cihazın ülkemiz gibi E-SIM kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Cihazın katlanabilir ekranının üzerinde 5 MP çözünürlüğünde f/2,0 diyafram açıklığına sahip, dış bölümde ise 16 MP çözünürlüğünde f/1,7 diyafram açıklığına sahip kamera bulunuyor.

Yalnızca siyah renk seçeneğine sahip olan Motorola Razr, 1500 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

POPÜLER BAŞLIKLAR