Takip Edin

Mobil

LG başarısızlığa neden olarak isimleri gösterdi

Yayınlanma tarihi

-

Uzun zamandır akıllı telefon piyasasında beklenilen satış rakamlarına ulaşamayan Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı telefonlarında hatalı isimler kullandığına sonuca vardı.

En son 2015 yılında akıllı telefon pazarında istediği satış rakamlarına ulaşan LG’nin satış rakamlarında sürekli artan bir düşüş görülüyor. Bu durumdan sıyrılmak için planlar yapan teknoloji devi, pazarlama stratejisinde değişikliğe gidiyor. Daha önceden cihazlarına G6, G7, G8 gibi isimler koyan LG, bundan sonra G10, G20 ve G30 gibi sürekli artan isimler koymayı planlıyor. Güney Kore patent ofisinden bu cihazların isim hakkını alan şirket, bu tür isimlerin daha hatırlanabilir olduğunu düşünüyor. Ayrıca, yüksek isimli cihazların kullanıcıya daha güvenilir geldiğini savunan şirketin telefonlarına gelecek yıldan itibaren bu isimleri vermesi bekleniyor.

Öz eleştiri noktasında bizce yanlış bir yoldan ilerleyen LG’nin özellikle amiral gemisi telefonlarında yeni bir tasarım dili ve en üst seviye donanım bileşenlerini kullanması gerekiyor. Böylece en azından teknolojiyle alakalı kişilerin cihazlarını edinmeleri sağlanabilir.

POPÜLER BAŞLIKLAR