Takip Edin

Mobil

iPhone SE 2’nin DxOMark sonucu hayal kırıklığına uğrattı

Yayınlanma tarihi

-

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 2020’nin DxOMark test sonucu açıklandı. Cihaz fotoğraf performansındann 103, video performansından ise 98 puan alarak beklentilerin altında kaldı.

iphone se 2

iPhone SE 2020, herkesler tarafından bilindiği gibi iPhone 8 kasası üzerinde kurulu içerisinde güncel bileşenlerin bulunduğu bir telefon. Özellikle Apple’ın A13 Bionic işlemcisinin verdiği güçle uygulamalarda oldukça iyi bir performans sergileyen cihaz, kamera performansında beklenilen sonuçları alamadı. Dünyanın en itibarlı kamera test platformu DxOMark cihazı test etti ve sonuçlarını internet sitesinde yayınladı.

DxOMark test

Cihaz tessten 101 puan alarak, beklenilenin çok altında bir performans segiledi. Ön ve arka tarafında tek sensörlü kamerası bulunan iPhone SE 2020, fotoğraf testiden 103 puan aldı. Puan ortalamasını düşüren en önemli faktörse bokeh efekti olması dikkat çekti. Video testinden ise 98 puan alan cihazın, bu bölümde doku kalite testinde düşük sonuç alması dikkatleri çekiyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR