Takip Edin

Mobil

iPhone SE 2, LG ekran kullanabilir

Yayınlanma tarihi

-

Apple, uygun fiyata satışa sunacağı akıllı telefonu iPhone SE 2 için hazırlıklara devam ediyor. Ocak ayında üretimine başlanacağı iddia edilen telefonun ekran üreticisi belli oldu.

Apple, ilk olarak 2016 yılında tanıttığı iPhone SE serisiyle oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. 2020 yılında ikinci nesil iPhone SE modelini tanıtmaya hazırlanırken, cihazın teknik özelliklerinin bir çoğu belli oldu. Cihaz, son olarak iPhone 8 modelinde kullanılan tasarım ile gelecek. iPhone 11 serisinde bulunan A13 Bionic işlemcisinden günü alırken, 3 GB RAM ve minimum 64 GB dahili depolama bulunacak. FaceID bulunması beklenmeyen cihazda, home tuşunun üzerinde yer alan TouchID bulunacak.

iPhone SE 2’nin netleşmeyen tek bölümü ise ekranı. Apple, 4,7 inç büyüklüğüne sahip olacak ekranın OLED panel olmasını istiyor. Ancak, üretici olarak LG Display ile anlaşıldığı ve firmanın OLED ekran üretim kapasitesinin Apple’ın istediği seviyede olmadığı belirtiliyor. Bu yüzden iPhone SE 2’de OLED panel mi yoksa daha az maliyetli olan LCD panel mi kullanılacağı belirsizliğini koruyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR