Takip Edin

Tablet

iPad Air 4 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Yayınlanma tarihi

-

Apple gerçekleştirdiği etkinlikte 8. nesil iPad Air modelini tanıttı. Tasarımı ve renkleriyle sayesinde oldukça zarif bir tasarıma sahip olan cihazda, Apple’ın şuana kadar ürettiği en güçlü işlemci bulunuyor.

iPad Air 4

iPad Air 4, Apple’ın şu ana kadar geliştirdiği en yüksek performansa sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. İçerisinde bulunan ve önümüzdeki günlerde tanıtılacak iPhone 12 serisinde de yer alması beklenen A14 Bionic işlemcisi oldukça güçlü özelliklere sahip. 6 çekirdekten oluşan A14 mimarisi şimdiye kadar 5nm üretim sürecinden geçen ilk işlemci. 11,8 milyar transistörden oluşan bu işlemci, cihazın bir önceki nesile göre tam %40’lık bir performans artışı yaşamasını sağlıyor.

10,9 inç büyüklüğüne sahip Liquid Retina ekrana sahip olan cihazda, ince çerçeveli bir yapı bulunmasına rağmen Touch ID teknolojisi yer alıyor. Xperia modellerinde rastladığımız gibi cihazın yanında konumlandırılan bu sensör, cihazla ilgili belki de en büyük sürpriz oldu. USB-C ile şarj olan cihazda 20W hızlı şarj desteği yer alırken, 10 saate kadar pil ömrü sunabiliyor. Ön kamerasında 7 MP çözünürlüğüne sahip kameranın yer aldığı cihazın arka bölümünde 12 MP kamera bulunuyor.

iPad Air 4’ün gümüş, uzay grisi, gök mavisi, yeşil ve gök mavisi olmak üzere beş farklı renk seçeneği bulunuyor.

iPad Air 4 fiyatı

  • iPad Air 4 64 GB – 5799 TL
  • iPad Air 4 256 GB – 7199 TL
  • iPad Air 4 64 GB + Cellular – 6999 TL
  • iPad Air 4 256 GB + Cellular – 8399 TL

POPÜLER BAŞLIKLAR