Takip Edin

Sosyal Medya

Instagram gizli beğeni özelliğini test ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Instagram, kullanıcıların beğenilme noktasında kullanıcıların çok fazla takıldığını bu yüzden gizli beğeni özelliğinin getirileceğini duyurmuştu. Sosyal medya devi, gizli beğenme özelliğini test etmeye başladı.

Beğenilme sayısı, Instagram kullanıcılarının çok fazla önemsedikleri bi konu. Gönderilerine beklediği sayıda beğeni gelmeyen kullanıcılar, mutsuz oluyorlar hatta bu yüzden psikolojik olarak kötü etkilenen kullanıcıların sayısı da dikkat çekici şekilde artıyor. Bu yüzden uygulamanın kullanım amacının saptığını düşünen Instagram yönetimi, beğeni sayısını gizlemeye karar verdi.

Bu özellik test edilmeye başlanırken, arayüzde de nasıl gözükeceği belli oldu. Gönderilerin altında beğeni sayıları gelecek güncellemeyle görünmezken, bunun yerine şu kullanıcı ve diğerleri beğendi şeklinde ibare bulunacak. Gönderideki beğeni sayısı, ancak gönderiyi paylaşacak kişi tarafından görüntülenebilecek.

Gizli beğeni özelliğinin ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi yer almazken, bu özelliğin Instagram’ın kullanıcı alışkanlıklarını baştan aşağı yenileyeceği düşülüyor.