Takip Edin

Mobil

Huawei’in işletim sistemi HongmengOS Android’ten daha hızlı

Yayınlanma tarihi

-

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, firmanın tasarladığı yeni işletim sisteminin Android işletimden daha hızlı çalıştığına dair açıklamalarda bulundu.

Çin ile ABD arasındaki ekonomik savaş en çok Çinli teknoloji devi Huawei’i etkiledi. Geçtiğimiz aylarda Android ve Google Play Store kısıtlamalarına maruz kalan Huawei, bu olaydan sonra kendi işletim sistemini geliştirmesini hızlandırmıştı. Her ne kadar Android tarafında kısıtlama şimdilik kalktıysa da Huawei, geleceğe sağlam adımlarla ilerlemek için bu işletim sisteminin çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Henüz arayüzü basına tanıtılmayan bu işletim sistemi hakkında Huawei CEO’su Ren Zhengfei, bu işletim sistemi rakiplerimizin işletim sistemlerinden çok daha hızlı. Ancak, şimdilik uygulama konusunda eksikliği bulunan bu sistem için uygulama geliştiricileri ikna etmek bizi en çok zorlayacak kısım olacak açıklamasında bulundu. App Store ve Play Store gibi zengin bir market oluşturmanın uzun zaman alacağını ifade eden Zhengfei, işletim sistemimizin diğer sistemlerden tek geride kaldığı nokta bu ifadelerinde bulundu.

Henüz yeni işletim sisteminin tanıtım tarihi konusunda bir bilgi verilmezken, işletim sistemi duyurulduktan sonra uygulama geliştiricilere ne gibi avantaj sağlayacakları konusunda da kesin ifadelerde bulunulmadı.