Takip Edin

Mobil

HTC Wildfire serisine yeniden hayat veriyor

Yayınlanma tarihi

-

HTC en son 2011 yılında çıkardığı Wildfire serisine bu yıl yeni cihazlar eklemeye hazırlanıyor. Giriş seviyesinde yer alacak bu seride, dört cihazın aynı anda duyurulması bekleniyor.

Son yıllarda çok zor zamanlar geçiren bir zamanların akıllı telefon piyasasının lider firması HTC, tekrar eski günlere dönmek istiyor. Bunun için ilk adım olarak ise, çıktığı zamanlar çok iyi satış rakamlarına ulaşan Wildfire serisine geri dönmekte buldu. Serinin en son güncellendiği 2011 yılındaki başarıyı yakalaması için büyük mucizelere ihtiyacı olan teknoloji devinin ilk etapta 4 cihazla karşımıza çıkması bekleniyor.

Bu cihazlar Wildfire, Wildfire, E, Wilfire E Plus ve Wildfire E1 modellerinden oluşacak. Giriş seviyesinde yer alacak serinin bu kadar çeşitli olmasının sebebiyse, farklı kullanıcı kitlelerine hitap etmek istemeleri. Uygun fiyatlı olacak cihazların Avrupa ve Asya piyasasında satılması bekleniyor.

Wildfire Özellikleri

Serinin isminden dolayı en ön planda olacak modeli olan Wildfire’da, 6,2 inç boyutunda 720p çözünürlüğe sahip bir ekran bulunması bekleniyor. İşlemci olarak MediaTek Helio P23 tercih edilen modelde 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamanın bulunması bekleniyor.

Wildfire E Özellikleri

5,45 inç ekrana sahip olan Wildfire E modelinde, ülkemizdeki cihazlarda pek görmediğimiz pek görmediğimiz Unisoc SC9863 işlemci tercih edilmiş. Ayrıca, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolamanın bulunacak cihaz, 3000 mAh boyutunda bir bataryaya sahip olacak. Ön tarafında 5 MP çözünürlüğe sahip kamera bulunan Wildfire E’nin arka bölümündeyse 13 MP+2 MP çözünürlüğe sahip ikili kamera kurulumu yer alıyor.

Wildfire E Plus Özellikleri

Wildfire E Plus’ın ekranında 5,99 inç boyutunda 720p çözünürlüğe sahip bir ekran bulunuyor. MediaTek Helio A22 işlemcisinden gücünü alan cihazda 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama bulunuyor. Cihazın ön bölümünde 5 MP çözünürlüğe sahip kamera bulunurken, arka bölümde 13 MP+ 2 MP çözünürlüğe sahip ikili kamera kurulumu yer alıyor.

Wildfire E1 Özellikleri

Wildfire E1’de ise 6,1 inç boyutunda 720p çözünürlüğünde ekran bulunuyor. MediaTek Helio A22 işlemciden gücünü alacak cihazda, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama bulunuyor. Ön bölümünde 5 MP çözünürlüğe sahip kamerası bulunan cihazın arkasında ise 16 MP çözünürlüğünde tek kameralı yapı bulunuyor.