Takip Edin

Mobil

HTC sahalara geri dönüyor!

Yayınlanma tarihi

-

Tayvanlı teknoloji devi HTC uzun zaman sonra üst seviye bir akıllı telefon üreteceğini açıkladı.

Uzun zamandır akıllı telefon piyasasında zor zamanlar geçiren HTC, adeta küllerinden doğuyor. Özellikle on iki aydır satışlarının neredeyse 2 katına çıktığına dair açıklamalarda bulunan firma, yeni geliştirdiği stratejilerle de umut vadediyor.

HTC,uzun zaman boyunca akıllı telefon piyasasında en çok tercih edilen markalardan biri olarak yer alıyordu. Sonraları alınan yanlış kararlar nedeniyle düşen satışlar düşmeye başladıktan sonra teknoloji devi akıllı telefon departmanını Google’a satmak durumunda kalmıştı. Bu sürede sanal gerçeklik platformu Vive markasına odaklanan firma, akıllı telefon telefon çıkarmaya devam etmiş, fakat istenilen başarıya ulaşamamıştı.

Geçtiğimiz yaz şirketin başına geçirilen CEO Yves Maitres önderliğinde strateji değişikliklerine gidildi. Akıllı telefon pazarına daha fazla ağırlık verileceği açıklanırken, gelir seviyesinin yüksek olduğu bölgelerde daha çok odaklanacağı belirtildi. Ayrıca, daha yenilikçi teknolojilerle karşımıza çıkılacağı ve yakın zamanda üst seviye bir akıllı telefon çıkartmayı planladıkları açıklandı.

POPÜLER BAŞLIKLAR