Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

Honor Band 5 tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Huawei’in alt markası Honor, yeni bilekliği Band 5 modelini tanıttı. Uygun fiyatıyla dikkat çeken cihaz, üzerinde yer alan sensörleriyle rakiplerine fark atıyor.

Uygun fiyatlı iyi bir akıllı bileklik sahibi isteyenler için önlerinde fazla seçenek bulunmuyor. Honor’un duyurduğu bu cihaz, hem uygun fiyatı hem de özellikleriyle rakiplerinden sıyrılıyor. Band 5 modelinde 0,95 inç boyutunda AMOLED ekran bulunuyor. Tek bir dokunmatik tuş ile kontrol edilebilen bu ekrandan arama ve bildirimlerini görebiliyorsunuz. Ayrıca cihazda bulunan sensörler sayesinde, egzersiz ve uyku takibi yapılabiliyor. Düzenli olarak kalp ritmini ölçme yeteneği olan Band 5, kandaki oksijen oranını ölçebiliyor.

50 metreye kadar suya dayanıklı olan bu cihaz, Android 4.4 ve iOS 9 üstü cihazlarla kullanılabiliyor. Bluetooth 4.2 bağlantısına sahip cihazda, NFC bağlantısına sahip ek bir versiyon bulunuyor.

İlk olarak 29 Temmuz’da ilk olarak Çin’de satışa sunulacak olan Honor Band 5, 27 dolar fiyatla satılırken NFC özelliğine sahip versiyon 31 dolara satılacak.