Takip Edin

Mobil

Google Pixel’in yeni telefon uygulaması sessiz acil çağrı yapabiliyor

Yayınlanma tarihi

-

Google Pixel serisi için geliştirilen telefon uygulamasına yeni gelen özellik, konuşmadan acil durum çağrısı yapabilme imkanı sunuyor.

İnsanın ne zaman olumsuz bir durumla karşılaşacağı belli olmuyor. Bazı yaşanan olumsuz durumlarda, kişi konuşma yetisini kaybediyor yada tehlikeli bir anda konuşmaması gerekiyor. İşte Google bu yaşanan durumlar için Google Phone uygulamasına getirdiği özellikle, kullanıcının acil hatlarla konuşmadan iletişim kurmasına olanak sağlıyor.

İlk olarak ABD’de kullanılmaya başlanacak bu özellikle beraber kullanıcı uygulama içerisindeki konumumu ve acil durum bilgilerini sessizce paylaş butonuna basarak, 911 ile konuşmadan iletişim kurabiliyor. Acil durum birimleriyle yapılan görüşmeler, anlık olarak telefonunuzun ekranına geliyor ve istenilen durumda tek tuşla görüşmeye siz devam edebiliyorsunuz. Çevrimdışı çalışma yeteneği bulunan bu uygulama veri bağlantısı da gerektirmiyor.

İlk olarak Google Pixel serisi cihazlarda görülecek bu özellik, ilerleyen zamanlarda tüm Android işletim sistemini kullanan telefonlarda kullanılabilecek.