Takip Edin

Mobil

Google Pixel 4a’da kullanılacak işlemci ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Google’ın 2020’nin ikinci çeyreğinde tanıtacağı uygun fiyatlı akıllı telefonu Pixel 4a’nın teknik özellikleri belli olmaya başladı. Cihazda işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 730 işlemci yer alacak.

Google Pixel 4a

Geçtiğimiz yıl geliştirici konferansında ilk uygun fiyatlı Pixel serisi telefonlarını tanıtan Google, Pixel 4a modelini tanıtmayı planlıyor. Sunfish kod adıyla ortaya çıkan bu cihazortaya segmentin en iyi işlemcilerinden olan Qualcomm Snapdragon 730’dan gücünü alacak. 5,8 inç boyutunda delikli yapıda bulunan FullHD+ ekrana sahip olması ve 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolamasının bulunması bekleniyor

Hem önü hemde arkasında tekli yapıda kamera kurulumu bulacakken, arka bölümde fiziksel parmak izi okuyucusuna sahip olacak. USB-C ve 3,3mm jack kablolu bağlantı girişleri yer alacak cihazda, Bluetooth 5.0 ve Wifi 802.11 ac kablosuz bağlantı seçenekleri bulunacak.

Mayıs ayında düzenlenecek olan Google I/O 2020 etkinliğinde tanıtılacak Google Pixel 4a’nın , ortalama 400 dolar fiyata satılması bekleniyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR