Takip Edin

Mobil

Google Pixel 3a’nın özellikleri belli oldu

Yayınlanma tarihi

-

Google’ın ilk defa çıkaracağı orta segment Pixel serisi cihazları Pixel 3a ve Pixel 3a XL telefonlarının teknik detayları sızdı.

Pixel 3a serisi, 7 Mayıs günü tanıtılacak. Cihaz tanıtılmadan önce Twitter üzerinden akıllı telefonlar hakkında yaptığı sızıntılarla tanıdığımız Evan Blass, hesabında Google Pixel 3a olduğunu iddia ettiği bir fotoğraf paylaştı. Fotoğraftaki cihazın, tasarım olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan Pixel 2 serisiyle benzerlik taşıdığını görüyoruz. Ekran çerçevelerinin oldukça kalın olan cihazda, ekrana entegre parmak izi okuyucuda bulunmuyor.

Cihazın teknik özellikleri konusunda da bilgiler aktaran Blass, Pixel 3a’da 2160×1080, Pixel 3a XL’da ise 2220×1080 çözünürlüğüne sahip ekran bulunacağını belirtti. Ayrıca cihazlarda Qualcomm’u, Snapragon 670 ve Snapdragon 710 işlemcileri bulunurken, her iki cihazında 4GB RAM’e sahip olacak. Cihazların ön plana çıkan özelliği kamera bölümünde bulunacak. Her iki cihazda da Pixel 3 modelinde bulunan kamera yapısı kullanılacak.

Cihazın teknik özellikleri kağıt üzerinde çok şaşırtıcı olmasa da, saf Android arayüzüne sahip bir orta segment cihazın gelmesi ve daha ucuz fiyata Pixel 3’te bulunan kamera yapısını kullanmak heyecan verici bir gelişme. Cihaz hakkında tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.