Takip Edin

Genel

Google I/O 2019’da neler duyurulacak

Yayınlanma tarihi

-

Google I/O 2019'da neler duyurulacak

Google tarafından bugün düzenlenmeye başlanacak Google I/O 2019 etkinliği bir çok teknolojik gelişmeyi içerisinde barındıracak. Uzun süredir beklenen uygun fiyatlı Google Pixel 3a serisinin de tanıtılacağı bu etkinlik ABD’nin Kalifonya eyaletinde gerçekleştirilecek.

Google I/O 2019'da neler duyurulacak

Android Q

Google, bu etkinlikte yeni mobil işletim sistemi Android Q sürümünü tanıtacak. Geçtiğimiz ay Beta sürümü yayınlanan bu işletim sisteminin, tam sürümü bu etkinlikle beraber ortaya çıkacak.

Google I/O 2019'da neler duyurulacak

Pixel 3a ve Pixel 3a XL

Google, önceki yıllarda Pixel serisi cihazları sadece Eylül ayında tanıtıyordu. Amiral gemisi sınıfında olan cihazlar, fiyat olarakta oldukça yüksek seviyede bulunuyordu. Bu sene ilk defa uygun fiyatlı Pixel telefon çıkarma kararı alan Google, bugün Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL modellerini tanıtacak.

Pixel 3a modelinde Qualcomm Snapdragon 670 ve Pixel 3a XL modelindeyse Snapdragon 710 işlemcileri kullanılması beklenen cihazlarda, 4GB RAM ve Pixel 3 serisinde bulunan kamera sistemi yer alacak. Bu cihazlar uygun fiyata saf Android işletim sistemi kullanmak isteyenlerin tercihi olacak.

Google I/O 2019'da neler duyurulacak

Nest Hub Max

Google I/O 2019’da tanıtılması beklenen bir cihazda 10 inç büyüklüğünde ekrana ve stereo hoparlör bulunacak Nest Hub Max olacak.

POPÜLER BAŞLIKLAR