Takip Edin

Mobil

Göle düşen iPhone 11, 2 ay sonra çalışır şekilde bulundu

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de çocuklarıyla beraber Disneyland’a giden bir çiftin parkın göletine düşürdükleri iPhone 11, 2 ay sonra çalışır bir şekilde çıkarıldı.

iPhone 11

Günümüzde bazı markalar özellikle amiral gemisi seviyesindeki cihazlarını IP sertifikası alacak şekilde üretiyorlar. Markalar her ne kadar bu cihazlar için su geçirmez değil, sadece suya dayanıklı olduğuna dair uyarıda bulunuyor. Apple da, iPhone modellerini uzun zamandır IP sertifikasına sahip olacak şekilde üretiyor.

İlk olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini IP67 sertifikası alacak şekilde üreten Apple, son dönemde ürettiği iPhone modellerinde suya ve toza dayanıklılık seviyesini IP68 sertifikasını alacak şekilde yükseltti. Son olarak eylül ayına tanıtılan iPhone 11 suyun 2 metre altında 30 dakika kalabilecek dayanıklılığa sahipken, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max suyun 4 metre altında 30 dakika boyunda kalabilecek dayanıklılığa sahip.

iPhone 11

ABD’de yaşayan Troyer çiftinin de iPhone 11’i vardı. Yaklaşık olarak 2 ay önce çocuklarıyla beraber Disneyland’a giden çift, telefonlarını parkta bulunan yapay göle düşürdüler. Olayın ardından evlerine dönen çifte, 2 ay sonra Disney yetkililerinden gelen aramayla oldukça şaşırdılar. Çünkü, 2 ay önce 4,3 metre derinliğe sahip göle düşen telefonları çalışır bir vaziyette çıkarılmıştı.

Bu duruma en çok sevinenin 6 yaşındaki kızları olduğunu belirten Troyer çifti, “Disney Cadılar Bayramı etkinliğindeki tüm resimleri kurtarabildik. Cihazda, kum ve yosundan başka bişey yok.” açıklamalarında bulundu. Bu olay sonrası yaşadıkları hikayeyi Apple CEO’su Tim Cook’a ulaşan çifte, Cook da teşekkür etti.