Takip Edin

Mobil

Galaxy Fold’un hasarlanma nedeni ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un olumsuzluklar yaşamasa bugün piyasaya çıkarmayı planladığı katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold‘un, ekran hasarının nedeni ortaya çıktı. iFixit tarafından gerçekleştirilen cihazın söküm işleminden sonra, ekranın katlanabilmesini sağlayan menteşenin alt ve üst bölümünde oluşan 7mm boşluk ekranın bozulmasına neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un test amaçlı gönderdiği Galaxy Fold’ların kısa süre içerisinde ekran hasarı alması büyük şaşkınlığa neden olmuştu. Hasar alan cihazları toplayan Samsung, gerekli inceleme sonrasında hasarın neden oluştuğu noktasında resmi açıklama yapılacağını açıklamıştı.

Dünyaca ünlü elektronik teknik servis firması iFixit, Galaxy Fold’u parçalarına ayırdı. Bu olay sonucunda özellikle ekranın katlanmasını sağlayan menteşenin alt ve üst bölümlerinde bulunan 7mm boşluktan, cihazın içerisine yabancı madde girebileceğini, bununda cihazın ekranını bozabileceğini açıkladı. Ayrıca cihazın ekranının yalnızca 2mm kalınlığında bir ekran koruma filmiyle korunduğunu, bu filminse kısa sürede soyulabileceği belirtildi

Galaxy Fold’un ekran sorununun karşısında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat, iFixit gibi güvenilir bir firmanın bu teşhiste bulunması bu sorun hakkında kafadaki soru işaretlerini silmeye yetiyor. Samsung’un şimdilik telefon hakkında incelemeleri devam ederken, piyasaya çıkış tarihi hakkında bir bilgiye ulaşılamıyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR