Takip Edin

Mobil

Galaxy Fold’un ekranı dayanıksız çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un test amaçlı dağıttığı Galaxy Fold cihazlarının ekranlarında oluşan problem, şirketin oldukça başının ağrıtacağa benziyor.

İlk olarak ABD’de 26 Nisan günü piyasaya sürülmesi beklenen katlanabilir ekranlı Galaxy Fold modeli hakkında oldukça olumsuz bir gelişme yaşandı. Firmanın test telefonu olarak, dağıttı telefonlardan bazılarının ekranında 2 gün içerisinde bozulma meydana geldi. Piyasa fiyatı 1980 dolar olan telefonun ekranın bu kadar dayanıksız olması, büyük şaşkınlığa neden oldu.

Samsung cephesinden bu konuyla alakalı gelen açıklamadaysa, şirketin sorunu belirlemek için gönderilen telefonlar hakkında yazılacak raporları inceleneceği ifade edildi. Ayrıca ekranı bozulan telefonların bazılarında ekran koruyu tabakanın çıkarıldığı belirtilirken, Galaxy Fold’ların ekranında bulunan ekran koruyucunun çıkarılmaması veya üstüne başka bir ekran koruyucu yapıştırılmaması gerektiği açıklamasında bulunuldu.

Yaklaşan satış döneminde de müşterilerine bu hassas konuda ayrıntılı açıklama yapılacağını ifade edilen açıklamada, problemin nedeninin henüz bilinmediği ve hasarlı telefonların incelendikten sonra kesin açıklamaya varılacağı belirtildi.