Takip Edin

Mobil

Galaxy Fold’la başarısız olan Samsung yeni katlanabilir telefon üretecek

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, katlanabilir ekranlı Galaxy Fold modelini Şubat ayında tanıtmasına rağmen dayanıklılık noktasında yaşanan problemler nedeniyle halen satışa çıkaramadı. Bu cihazın çıkış tarihi belirsizliği korurken Samsung’un yakın bir tarihte dışa katlanabilir bir akıllı telefon tanıtacağı ortaya çıktı.

Hatırlarsanız Samsung’un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un, test etmesi için gönderilen kişilerin elinde yalnızca 2 gün içerisinde ekranı arızalanmıştı. Bu olaydan sonra test için gönderilen cihazların tümü toplatılırken, bu cihazlardaki sorununun temeli araştırılmıştı. Ancak, 26 Nisan’da satışa sunulması beklenen bu telefon planlanan tarihte çıkamadı ve halen tanıtım tarihi belli olmadı. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Fold modelindeki sorunların tamamen çözüldüğünü açıklayan Samsung’un yeni bir katlanabilir telefon çıkarmayı planladığı ortaya çıktı.

En yakın rakibi Huawei’in Eylül’de piyasaya sürmeyi planladığı Mate X modeline benzer bir şekilde dışa doğru katlanabilir yapıda bulunacak bu cihaz, Mate X’ten daha önce piyasaya çıkabilir. Galaxy Note 10nun tanıtılacağı 7 Ağustos’ta düzenleneceği etkinlikte ortaya çıkması beklenen bu cihazın, Ağustos ayının sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

Söylentiler doğruysa, çoğu firma daha bir tane katlanabilir model tanıtmadan Samsung’un iki tane tanıtması oldukça büyük ses getirecek. Bu süre içerisinde Galaxy Fold’un problemlerini tamamen çözüp piyasaya sürebilirse, Samsung bu konuda sektöre lider başlama şansına sahip olabilir.

POPÜLER BAŞLIKLAR