Takip Edin

Sosyal Medya

Facebook 3,2 milyar sahte hesabı sildiğini açıkladı

Yayınlanma tarihi

-

Facebook, platformun topluluk standartlarına uymadıkları için 3,2 milyar sahte hesabı sildiğini açıkladı. Bu rakam firmanın bir yıl içerisinde sildiğini açıkladığı en yüksek rakam olarak dikkat çekiyor.

İntenet dünyasında yalan ve provokatif haberlerin önüne geçmek için sosyal medya platformları büyük çabaları sarf ediyorlar. Son yıllarda her ne kadar eski popülerliğini kaybetse de Facebook, halen milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcılarının sahte hesaplar üzerinden yapılan yalan ve provokatif habere maruz kalmasını engelleyen sosyal medya devi, Nisan-Eylül 2019 arasında topluluk standartlarına uymayan 3,2 milyar sahte hesabı sildiğini açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 1,5 milyar sahte hesabı silen Facebook’un bu konuda aldığı daha gelişmiş önlemlerin olumlu sonuçlar verdiği belirtildi.

Facebook bu dönemde terör ile bağlantılı içeriklerin %98’ini, cinsel istismar ile ilgili 11 milyondan fazla içeriğin ve intiharı özendirmek gibi toplum sağlığını kötü etkileyecek 2,5 milyondan fazla içeriği de eş zamanlı olarak sildiğini açıkladı.

POPÜLER BAŞLIKLAR