Takip Edin

Mobil

Döner kameralı Galaxy A90 hakkındaki detaylar belli oldu

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un A serisinin en üst seviye cihazı olması beklenen A90’nın tasarım detayları ve özellikleri belli oldu. Kızaklı yapısının içerisinde bulunan dönen kamerasıyla dikkat çeken cihazın öz çekim performansının üst düzey olması bekleniyor.

Galaxy A90 tasarım anlamında oldukça ilginç bir cihaz. Ekranı herhangi bir çentik veya delik bulunmadan tamamen çerçevesiz yapıda bulunuyor. Cihazda, üç lensli tek bir kamera sistemi bulunurken, bu kamera ekranın üstünden açılan bir kızak sistemiyle ön kamera olarak kullanılabiliyor. Bu yapının tek olumsuz etkisinin yüz tanıma kilidinin geç açılması olarak görülebilir, fakat cihazda ekrana entegre bulunan parmak izi okuyucu bu durumu pek büyük bir problem haline getirmeyecektir.

Teknik özellikler bakımından da oldukça güçlü bir cihaz olan Galaxy A90’da, 6,7 inç boyutunda FullHD+ çözünürlüklü OLED ekran bulunuyor. Qualcomm Snapdragon 710 işlemcisinden gücünü alması beklenen cihazda, 6GB RAM ve 64GB dahili depolama yer alıyor. Ayrıca 3700mAh kapasitesinde bataryaya sahip cihazın Android 9.0 Pie ile tanıtılması bekleniyor.

Kamera performansı olarak oldukça iddialı olan cihazda, 48MP çözürlüğe sahip f/2.0 diyafram açıklığına sahip lensin yanında 8MP çözünürlüğünde f/2,4 diyafram açıklığına sahip lens ve derinlik algılayıcı f/1,4 diyafram açıklığına sahip ToF lense sahip üçlü kamera sistemi bulunuyor. Galaxy A90 ön ve arkada ortak kullanılan bu sistemle özellikle öz çekim anlamında amiral gemisi sınıfındaki telefonlarla yarışacak.

Samsung, Galaxy A90 modelini 10 Nisan günü gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacak. Bu etkinlikten sonra telefonun fiyatının açıklanması bekleniyor.