Takip Edin

Mobil

Dev bataryalı telefon beklediği desteği bulamadı

Yayınlanma tarihi

-

ABD’li ünlü Pil markası Energizer, Şubat ayında düzenlenen MWC 2019‘da tanıttığı 18.000mAh bataryası bulunan Power Max P18K Pop telefonunun seri üretimi için başlattığı fona beklediği desteği bulamadı.

Energizer Powe Max P18K Pop, tanıtıldığı zaman teknik özellikleri bakımından beğenilse de tasarım anlamında oldukça eleştirildi. Tamamen çerçevesiz yapıda bulunan 6,2 inç boyutunda FullHD+ ekranı bulunan cihaz, MediaTek Hello P70 işlemcisinden gücünü alıyor. 6GB RAM ve 128GB dahili depolama gibi özellikleri bulunan Power Max P18 Pop’un ön bölümünde 16MP+ 2MP arka bölümünde 12MP+5MP+2MP kamera bulunuyordu. Cihazın ön plana çıkan özelliği sahip olduğu 18.000mAh bataryası olurken, başka cihazlara da bir power bank gibi enerji sağlayabilmesi, oldukça ilgi çeken bir özellik oldu.

Bu kadar iyi özelliğin yanında yaklaşık 2cm kalınlığı bulunan cihaz, tasarım anlamında adeta tuğlaya benzetildi. Bunun sonucunda Indiegogogo üzerinden yürüttüğü fonlama kampanyası, hüsranla sonuçlandı. Energizer, bu cihazın seri üretime geçirilmesi için 1.2 milyon dolar hedefini koymuştu. Ancak, hedefin %1’ini gerçekleştirebilen firma toplamda yalnızca 15.005 dolar toplayabildi.

Bu olaylar sonucunda seri üretime geçirilmeyecek Energizer Power Max P18K Pop, teknoloji tarihinde prototip olarak yer alan telefonların arasında yer aldı.

POPÜLER BAŞLIKLAR