Takip Edin

Bilgisayar

Coronavirüs bilgisayar satışlarını artırıyor

Yayınlanma tarihi

-

Tüm dünyayı etkileyen Coronavirüs salgını nedeniyle insanlar evlerinden çıkamıyor. Karantina vaktinin ne zaman sonlanacağının bilinmezliğini koruduğu şu günlerde, evden çalışmak ve daha iyi vakit geçirmek isteyenler dizüstü bilgisayar satın alıyor.

Dizüstü Bilgisayar

Geçtiğimiz yıllarda tablet kullanımının artması nedeniyle duraklama devrini yaşayan dizüstü bilgisayar piyasası, Coronavirüs sebebiyle evden çıkamayan insanlar nedeniyle yeniden yükselişe geçti. Dünya genelinde dizüstü bilgisayar piyasasında oldukça büyük sıçrama dikkat çekerken, Çin’in salgını kontrol altına sayesinde sıkıntılı olan parça tedariği sorununun çözülmesi satışların ilerleyen zamanlarda daha da artacağını düşündürüyor.

Özellikle son zamanlarda Avrupa ülkeleri ve ABD gibi ekonomisinin yüksek olduğu ülkelerde salgının yıoğun geçmesi nedeniyle evlerinde karantina düzenine geçen insanların çalışmak için dizüstü bilgisayarlarını yenilediği gözlendi.

Talep yoğunluğundan dolayı oldukça yoğun zamanlar geçiren bilgisayar üreticileri, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinde salgının azalmasıyla üretim hızını artırıyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR