Takip Edin

Sosyal Medya

Çalınan Instagram hesapları artık daha kolay geri alınabilecek

Yayınlanma tarihi

-

Instagram, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilen hesapların daha kolay geri alınabilmesi için yeni bir adım attı. Artık kullanıcılar hesapları çalındığı takdirde destek birimine talep etmeden uygulama içerisinden geri alabilecek.

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram, hesap hırsızlığının da oldukça fazla olduğu bir platform. Bu tür olaylardan kullanıcıların daha az zarar görmesi için yeni güvenlik ve hesap geri alma seçenekleri getiriyor. İlk olarak hesabınızın kurtarma seçeneği olarak mail veya telefon numarası kaydetmek. Eğer başkasının sizin hesabınıza giriş yaptığını düşündüğünüz zaman cihazınıza altı haneli güvenlik kodu isteyerek hesabınızı geri alabilecek ve hesabınızın açık olduğu diğer cihazlardan çıkış yapabilecekseniz.

Ayrıca, hesabınızın çalındığı süre içerisinde hesabı ele geçiren kişi kullanıcı adını değiştirse bile yeni yöntem sayesinde hesabınızı geri alabileceksiniz. Kullanıcı adı da değiştirildikten bir süre sonra kilitlenerek başkası tarafından kullanıma kapatılarak korumuş olacak.

POPÜLER BAŞLIKLAR