Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

AirPods Pro’nun bataryası değişmiyor

Yayınlanma tarihi

-

Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro, iFixit ekibi tarafından parçalara ayrıldı. Bu olay sonrasında, AirPods’un pilinin değişmeyeceği ortaya çıktı.

Elektronik cihazlar için tamir kılavuzları hazırlayan iFixit, AirPods Pro kablosuz kulaklığını da parçalara ayırarak internet sitelerinde cihazın tamiratı konusunda bilgi verici bir makale ve video yayınladı. Bu olay sonucunda AirPods Pro kullanmak isteyen kullanıcılarının kafasını kurcalayan bir sorun ortaya çıktı. iFixit, testinde kulaklıkların bataryası cihaz üzerine lehimlendiği için değişimi mümkün görünmüyor. AirPods Pro türü cihazların bataryaları yaklaşık 1,5 yıl içerisinde verimliliğini kaybediyor. Cihaz için istenen 1899 TL, batarya değişimi olmayan cihaz için değer mi? merak konusu.

Ülkemizde resmi olarak satılan AirPods Pro’ların 2 sene servis desteği bulunuyor. Herhangi bir batarya arızasında Apple servisi yeni kulaklıkla değişim yapıyor. Servis süresi biten AirPods Pro’larda ise değişim ücreti olarak %49 indirim yapıyor.

POPÜLER BAŞLIKLAR