Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

AirPods Pro duyruldu! İşte özellikleri ve fiyatı

Yayınlanma tarihi

-

Apple internet sitesinde yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro’yu duyurdu. Yeni tasarımıyla dikkat çeken cihazda uzun zamandır beklenen aktif gürültü engelleme özelliği bulunuyor.

Air Pods Pro, daha önceki haberlerimizde bahsettiğimiz gibi yeni tasarımla geldi. İç tarafında daha iyi kulağa oturması için silikon yapının yer aldığı kulaklığın sap kısımının kısalması öne çıkıyor. Yeni havalandırma sistemiyle basınç eşitleme özelliğine sahip olan AirPods Pro, uzun kullanımda kulakta ağrı olmasını engelliyor

Aktif gürültü engelleme özelliğiyle dışarıdan gelen sesleri yok etme yeteneği bulunurken, şeffaf mod özelliği ile bulunan ortamın sesini kulağı rahatsız etmeyecek şekilde içeri veriyor. IPX4 suya ve tere dayanıklılık sertifikası bulunan AirPods Pro, tek şarjla 4,5 saat dinleme süresi sunuyor. Kablosuz şarj özelliği bulunan kutusuyla 24 saatten fazla dinleme süresi vadediyor.

10 adet ses çekirdeğine sahip H1 işlemcisine sahipken, Bluetooth 5.0 ile cihazlarla bağlantı kuruyor. Minimum iOS 13.2, macOS Catalina 10.15.1, iPadOS 13.2, watchOS 6.1 ve tvOS 13.2 işletim sistemleriyle kullanılabilecek.

Türkiye fiyatı da belli olan AirPods Pro, 30 Ekim tarihinde 1899 TL’ye satışa sunulacak.