Takip Edin

Mobil

2020 model iPhone’ların ekran boyutları belli oldu

Yayınlanma tarihi

-

Apple, Eylül ayında iPhone XI serisini tanıtmaya hazırlanırken, bir yandan da gelecek sene tanıtacağı iPhone modellerinin geliştirmesini sürdürüyor. Tasarım olarak radikal değişiklikler görmeyi beklediğimiz 2020 model iPhone modellerinde ekran boyutlarının da değişeceği belli oldu.

iPhone için parça tedariki gerçekleştiren Ming Chi Kuo tarafından verilen bilgilerde iPhone modellerinin ekranlarında ufak boyut değişikliğine gidecek. Günümüzdeki iPhone Xr sınıfındaki cihazın ekran boyutunda herhangi bir değişiklik yaşanmazken, iPhone XS sınıfındaki modelin ekranı 5,8 inç boyutundan 5,4 inç boyutuna düşecek ve iPhone XS Max sınıfındaki modelin ekranında 6,5 inç boyutundan 6,7 inç boyutuna yükselecek.

Daha önceden 5G bağlantı teknolojisini ilk kez 2020 model iPhone modellerinde kullanacağı belli olan Apple, gelecek yıl bizleri oldukça şaşırtacağa benziyor. Uzun zamandır iPhone modellerine devrim niteliğinde bir yenilik sunmayan firmanın, bu modelde neler yapacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

POPÜLER BAŞLIKLAR