Takip Edin

Sosyal Medya

2018’in en fazla kazanan YouTuberları belli oldu

Yayınlanma tarihi

-

Forbers, 2018’in en fazla kazanan YouTuberları listesini açıkladı. Listenin en başındaki isimi belki de hiç duymadınız.

 

1 – Ryan ToysReview

22 Milyon dolar

 

2 – Jake Paul 21,5 Milyon dolar

 

3 – Dude Perfect 20 Milyon dolar

 

4 – DanTDM 18,5 Milyon dolar

 

5 – Jeffree Star 18 Milyon dolar

 

6 – Markipler 17,5 Milyon dolar

 

7 – Vanoss Gaming 17 Milyon dolar

 

8 – Jacksepticeye 16 Milyon dolar

 

9 – PewDiePie 15,5 Milyon dolar

 

10 – Logan Paul 14,5 Milyon dolar

İnternet

Tumblr, WordPress’e satıldı

Yayınlanma tarihi

-

Bir zamanların en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Tumblr, WordPress tarafından satın alındı.

2013 yılında Yahoo tarafından 1.1 milyar dolara satın alınan Tumblr, 2017 yılında Yahoo’nun Verizon tarafından satın alınmasından sonra Verizon bünyesine geçmişti. Kullanıcısı günden güne azalan Tumblr, son olarak WordPress’e satıldı.

Wall Street Journal tarafında açıklanan satın alma konusunda henüz satın alma ücreti konusunda rakam verilmiyor. Ancak, son yıllarda büyük düşüş yaşayan platformun 20 milyon dolara satıldığı konuşuluyor.

Yapılan açıklamalara göre Tumblr üzerinde ilk etapta herhangi bir değişiklikte bulunulmayacak. Fakat, zamanla sosyal ağın WordPress içerisinde entegre olarak kaybolacağı düşünülüyor. Ayrıca, yapılan açıklamalarda Tumblr üzerinde yetişkin içeriklerinin yasaklı olacağı belirtildi.

Devamını oku

Sosyal Medya

Twitch’in yeni özelliği çok konuşulacak

Yayınlanma tarihi

-

Twitch, bugün gelen özelliğiyle birlikte yayıncılara sadece abonelerine özel video yayınlama imkanı getirildi.

Twitch'in yeni özelliği çok konuşulacak

Twitch platformunda, kanala aylık abone olarak, beğendiğiniz kanala maddi destekte bulunabiliyorsunuz. Ancak, geçmişte abone olmak yada olmamak izleyici olarak pek fark yaratmıyordu. Bugün gelen yeni güncellemeyle beraber, Twitch yayıncıları sadece abonelerine özel yapabilme olanağına kavuştu. Yayıncılar tarafından oldukça olumlu bir tepki alan bu yeni özelliğin, yayıncı ile abone arasındaki bağı kuvvetlendirmesi bekleniyor.

Bu özelliği yayıncı olarak kullanmak isteyenlerin 90 gün içerisinde Twitch topluluk kurallarını ihlal etmemiş olması gerekiyor. Ayrıca Twitch Prime abonelerinin de yayınlara katılma hakkı sağlanırken, henüz abone olmayan kullanıcılara yayının kısa bir ön gösterimi yayınlanacak. Bu ön gösterimde kullanıcılar, abone olarak yayını seyretmeye devam edebilecek.

Şimdilik beta olarak kullanıma başlanan bu özellik, kısa bir süre içerisinde tamamen kullanıma açılacak. Bununla beraber her abonelik ücretinden %50 pay alan Twitch yayıncılarına daha uygun ortam oluşabilecek.

Devamını oku

Sosyal Medya

Çalınan Instagram hesapları artık daha kolay geri alınabilecek

Yayınlanma tarihi

-

Instagram, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilen hesapların daha kolay geri alınabilmesi için yeni bir adım attı. Artık kullanıcılar hesapları çalındığı takdirde destek birimine talep etmeden uygulama içerisinden geri alabilecek.

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram, hesap hırsızlığının da oldukça fazla olduğu bir platform. Bu tür olaylardan kullanıcıların daha az zarar görmesi için yeni güvenlik ve hesap geri alma seçenekleri getiriyor. İlk olarak hesabınızın kurtarma seçeneği olarak mail veya telefon numarası kaydetmek. Eğer başkasının sizin hesabınıza giriş yaptığını düşündüğünüz zaman cihazınıza altı haneli güvenlik kodu isteyerek hesabınızı geri alabilecek ve hesabınızın açık olduğu diğer cihazlardan çıkış yapabilecekseniz.

Ayrıca, hesabınızın çalındığı süre içerisinde hesabı ele geçiren kişi kullanıcı adını değiştirse bile yeni yöntem sayesinde hesabınızı geri alabileceksiniz. Kullanıcı adı da değiştirildikten bir süre sonra kilitlenerek başkası tarafından kullanıma kapatılarak korumuş olacak.

Devamını oku

Sosyal Medya

Twitter, İran hükumetine destek veren hesapları sildi

Yayınlanma tarihi

-

Twitter, yapılan açıklamaya göre İran hükumetine ait yada destek veren yaklaşık 5000 hesabı sildiğini açıkladı.

Twitter, İran hükumetine destek veren hesapları sildi

ABD ile İran arasındaki gerilim zirve noktasında olduğu bu zamanlar Twitter, yalan haberle mücadele kapsamında bu işlemi yaptığını açıkladı. Toplamda 4779 sayfayı silindiği açıklanırken, bu sayfaların 1666 tanesinin İran menşeli olduğu ve bu hesaplarda toplamda 2 milyona yakın paylaşım yapıldığı belirtildi.

Şirket tarafından bu hesapların kapatma sebebi olarak ise, Twitter üzerinden küresel çapta manipülasyon yapıldığı ve bunun site kurallarının ihlali olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz yıllarda da böyle uygulamalarda bulunduğu açıklayan Twitter yönetimi, sitelerinde küresel çapta manipülasyon yapan sahte hesapların barınamayacağını net bit şekilde belirtti.

Devamını oku

POPÜLER BAŞLIKLAR

Content Protection by DMCA.com