Takip Edin

Bilgisayar

16 inç ekranlı MacBook Pro duyuruldu

Yayınlanma tarihi

-

Apple, internet sitesi üzerinden yeni bilgisayarı MacBook Pro’yu duyurdu. Bu cihazın satışa sunulmasıyla Apple, resmi olarak 15 inç boyutundaki MacBook Pro modelini satıştan kaldıracak.

Yeni MacBook Pro’da en büyük değişim cihazın ekranında yer alıyor. 16 inç boyutuna 3072×1920 çözünürlüğe sahip olan bu ekran 500 nit parlaklık sunuyor. Üst ve yanlarda çerçevelerinin azalması görsel olumlu izlenim kazandırıyor. Önceki versiyonlarda sürekli yaşanan sorunlarla gündeme gelen klavyenin, yeni versiyonla beraber daha iyi hale getirildiği ve 1 mm tepkime mesafesiyle daha rahat kullanım sunduğu belirtiyor. Klavye’de Touch Bar ve Touch ID standart haline bulunurken, fiziksel olarak ESC tuşunun bulunması gelen yenilikler arasında.

16 inç ekranlı MacBook Pro’nun giriş modelinde AMD Radeon Pro 5300M ekran kartı, 2,6 GHz hızında çalışan 6 çekirdekli 9. Nesil Intel i7 işlemci, 16 GB RAM ve 512 GB SSD bulunuyor. Apple’ın resmi sitesinde 18.299 ₺ fiyat etiyle satılan bu model yapılandırılarak 46,299 ₺ fiyatına kadar çıkartılabiliyor.

Bugünden itibaren apple.com.tr üzerinden ülkemizden de satın alınabilecek MacBook Pro, ilerleyen günlerde Apple Store’larda satışa sunulacak.

POPÜLER BAŞLIKLAR